Anasayfa |  Hakkımızda |  İçerikler |  Soru-Cevap |  Basın |  İletişim ve Satış Noktaları
ÜRÜNLER
Temizleme Ürünleri
Serumlar
Nemlendirici ve Besleyiciler
Göz Çevresi
Yoğun Besleyici Kremler
Yoğun Hücre Arındırıcı
Maskeler
El ve Vücut
Leke Arındırıcılar
Güneş Koruyucu Kremler

emerginC'nin bütün ürünlerinde dünyaca üstünlüğü ve harika etkileri defalarca ispatlanmış Vitamin C bulunmaktadır.

Artgalerim.com
  İÇERİKLER
Alfa hidroksi asitler (AHA): Günümüzde dermakozmetik uygulamalarda kullanılan meyve asitleridir. AHA olarak elma aisidi (=malik asit), limon asidi(=sitrik asit), üzüm asidi(=tartarik asit), süt asidi (= laktik asit), şeker kamışı asidi (=glikolik asit) ve benzerleri terapötik kozmetolojide geniş kullanım alanlarına sahiptir. Etkinlikleri sahip oldukları ph değerlerinin düşüklüğü, serbest asit içeriklerinin fazlalığı ve asit konsantrasyonlarının yüksekliği ile doğru orantılıdır. %3-11’lik konsantrasyonları cilt bakım ürünlerinde kullanılır. AHA’lar keratinizasyonu düzenleyen ajanlardır. Cildin en üst tabakasında birikmiş ölü hücrelerin atılmasında, altderideki kan dolaşımının uyarılmasında, elastin ve kolajen üretiminin uyarılmasında etkin rol oynar. Düzenli uygulamalarda ince çizgi ve karışıklıklar giderilebilir, cilt tonu ve yapısı gelişme gösterir. Güneş hasarları sonucunda oluşan pigmentasyonu iyileştirebilir. emerginC’de genellikle orta kuvvette meyve asitleri kullanılmıştır. Uzun süre kullanıldığında alfa hidroksi asitleri cildi UV ışınlarına karşı daha duyarlı hale getirip pigmentasyon sorunlarına yol açabilir. Alfa hidroksi asit içeren bir ürün kullanırsanız, yanında içerisinde zinc oxide, titanium dioxide, benzophenone ve octylmethoycinnamate bulunan emerginC sun 20 veya sun 30 kullanmanızı tavsiye ederiz. emerginC ‘de sadece natural meyve asidi kullanılır.

Ürünler: emerginC cleanser, triple-threat cream ve peel.

Alfa lipoik asit: Thioctic Asit olarak da tanınmaktadır. Antioksidanların arasında “baş oksidan” veya “genel oksidan” diye tanımlanır. Bunun sebebi, hem yağda hem de suda eriyen tek antioksidan olmasıdır, ayrıca gerek yağda gerekse suda eriyen bütün antioksidan ve vitaminlerin, özellikle C ve E vitaminleri ve koenzim Q10’nin geriye dönüşümünü sağlayıp, serbest radikalleri temizleme kabiliyetlerini genişletir. En kuvvetli antioksidanlardan biridir. (büyük miktarda hidroksil veya serbest radikalleri temizleyebilir). Enerjinin üretildiği hücrelerdeki mitokondriyalara girmek için yeterince küçük bir molekül olduğundan glikoz metabolizmasını ve enerji üretimini iyileştirir, diğer antioksidan ve vitaminlerle birlikte çalışıp onların faydalarını arttırır. Vücudun ürettiği en önemli antioksidanlardan olan glutatyonun üretimine yardımcı olur. (glutatyon, hücre bütünlüğünün korunmasına yardımcı olur) Alfa lipoik asit vücutta doğal olarak vardır. Az miktarda karaciğer, maya, kırmızı et ve bazı yeşil sebzelerle alınabilir.

Ürünler: emerginC hyper-vitalizer face cream ve eye cream, emerginC complexion-perfection

Antioksidanlar : Antioksidanlar serbest radikalleri temizler ve tesirsiz bırakır. Serbest radikaller yaşamın en temel faaliyeti olan hücre yenilenmesi sırasında meydana gelir. Hücre yenilenmesi oksijene bağlıdır. Bu oksidasyon sırasında bir çift elektronu eksik, atomları ve molekülleri dengesizleştiren ürünler ortaya çıkar. Böylece serbest radikaller sağlıklı hücrelere zarar verebilirler; kolajenlerin zincirleme geçişine ve sağlıklı bir cilt için gereken yağ ve proteinlere zarar veren oksidasyonlar meydana getirir. Bir de güneşin zararlı etkileri, dengesiz beslenme, sigara ve alkol kullanımı gibi olumsuz yaşam koşulları eklendiğinde, tüm bunlar zararlı serbest radikallerin çoğalmasına neden olurlar. Bu nedenle serbest radikaller yaşlanmanın en büyük nedenidir. Antioksidanlar serbest radikallerin bu etkilerini azaltarak yaşlanmanın önüne geçebilirler. Serbest radikallere karşı en büyük silahtır. Serbest radikaller hücre iltihaplarına neden olup zarar verebilirken antioksidanlar bu iltihaplanmayı azaltma veya giderebilme özelliğine sahiptirler.

Ürünler: bütün emerginC ürünleri

Arbutin : Arbutin doğal bir bitkiden elde edilir ve ciltte beyazlaştırıcı olarak kullanılır. Ciltteki fazla melanini renksiz maddeyle değiştirir ve yine bazı enzimlerle birleşip fazla tyrosin oksidasyonunu engeller. UV ile oluşan pigmentasyonda etkilidir.

Ürünler: emerginC spot, emerginC lighten up under-eye circle fighter, whitening cream

Bearberry Extract : (Bir nevi böğürtlen esansı) Doğal, bitki kökenli ve çok etkili cilt rengi açıcı. Tahriş etmeden fazla melanin üretimini geciktirir.

Ürünler: emerginC lighten-up under –eye circle fighter

Betahidroksi asit : Salislik asit, daha yumuşak etkili asittir. Doğal bir asit olup gilikolik asitlerin kullanılmadığı daha hassas ve alerjik ciltlerde keratolitik etkisiyle (ölü deri hücrelerini kaldırır) peeling ürünlerinde kullanılır. Sivilcede, ince kırışıklarda, lekelerde etkilidir.

Ürünler: emerginC triple-therat cream ve peel.

Ceramids : Doğal bitkilerden yapılan, sünger şeklinde, epidermiste nem seviyesini korumaya yardımcı olur.

Ürünler: emerginC earth, body

Coenzym Q 10 : Koenzim Q10 vitamin gibi bir süper antioksidan olup, hücre enerjisi için önemlidir. Bir kıvılcım gibi bütün hücre faaliyetlerinde kendini gösterir ve güneşin zararlarına karşı önemli bir koruyucudur.

Ürünler: emerginC hyper-vitalizer face cream ve eye creams, vitality mask

Clover: (Bakır) Clidin bir çok anahtar fonksiyonlarında yarar sağlar. Elastinin üretimi için önemlidir, yeni elastin yapımı için enzimleri harekete geçirir. Kolajen üretiminde bakır Iysil oksidaz enzimini harekete geçirir. Buda kolajen moleküllerinden kolajen fiber üretiminde yardımcı olur. Bakır epidermisdeki keratin yapımında esaslı bir rol sağlar. Bu da cildin renginde ve elastikiyetinde önemli rol oynar.

Ürünler: emerginC earth, revital-eyes mask, relief

Green tea: (Yeşil çay) Çok kuvvetli antioksidan özelliği olan ve bioflavanoid sınıfından olan polifenoller içerir. (takriben vitamin E’den 200 kere daha tesirli bir antioksidan). Yeşil çay yine antibakteriyel ve iltihaplanmaya karşı koruyucu bir ajan olup serbest radikallerin zararlı etkilerini azaltarak kolajen ve elastinin korunmasına etki eder.

Ürünler: emerginC vitamin C mask, multi vitamin serum, sun 30, sun 30 +tinted, spot lightening gel, earth, lighten up under-eye circle fighter.

Iron : (Demir) Demir, cildin mikro dolaşımı için çok önemlidir. Bundan başka kolajenin biosentezi için önemlidir ve bazı proteinlerin likit kolajene çevrilmesine yardımcı olur.

Ürünler: emerginC earth, revital eyes mask, relief

Kojik Asit : Kojik asit doğal ve tesirli leke açıcıdır. (pirinçten elde edilir) Fazla melaninin üretimini geciktirip melanini parçalayarak pigmentasyonların giderilmesine yardımcı olur.

Ürünler: emerginC spot, lighten-up underm-eye circle fighter, whitening cream

Magnezyum : Magnezyum kolajenin biosentezi için önemlidir. İleride kolajene dönüşen porteinlerin üretimine yardımcı olur. ATP’nin üretiminde anahtar rolü oynadığından normal hücre metabolizmi için gereklidir.

Ürünler: emerginC earth, revital-eyes mask, relief

Manganez : Manganez kolajenin biosentezinde hayati rol oynar, çünkü kolajenin oluşumundaki anahtar enzimlerin aktive olmasına yardımcı olur.

Ürünler: emerginC earth, revital-eyes mask, relief

Microkollagen : Mikrokolajen klinik ortamında insanlar üzerinde tetkik edilmiş olup amino asit, tireonin ve serinden oluşan pentapeptidlerdir. Deri hücrelerinde yeni kolajen ve polisakkarid üretir. (glikoaminoglikan, hiyaluronik asit) Bu klinik olarak tetkik edilen madde fibroblast hücrelerinde (kolajenin yapıldığı yer) yeni kolajen üretimini sağlar, bu da kırışıkların görünüşünü önemli olarak azaltır.

Ürünler: emerginC daily affirmation, replenogen-A, swift lift,

Nanotope lipozomlar : Nanotope lipozomlar, eczacılıkta kullanılmak için izinli bir dağıtım sistemiydi. Tanınmış lipozomlardan 3-5 kere daha küçük taşıyıcılar olup, yağ ve suda eriyen maddelerin derinin içine daha iyi girmesine yardımcı olur.

Ürünler: emerginC hyper-vitalizer face cream, eye cream ve vitamin C mask

Retinol : retinol reçetesiz kullanılan en etkileyici A vitaminidir. Retinol cilt fonksiyonlarının daha iyi yapılanmasını sağlar, hücre değişimini hazılandırır ve cildin yapısını geliştirir. Retinol, moleküler yapısı daha küçük olduğu için diğer A vitaminlerinden daha etkilidir. Retinoik aside göre daha az tahriş eden özelliktedir.

Ürünler: emerginC multivitamin serum, triple threat peel, triple threat cream ve vitamin C mask

Sea Buckthom extract : Sea buckthom’ın içeriği çok geniş ve yoğunlaşmış değişik maddeler içerir. Bazı ülkelerde yaraları yakmak ve iyileştirmek için kullanılmıştır. Sea buckthom’un içeriğinde C Vitamini, flavonoidler (antioksidan ve antibakteriyel özellikler), tokoferoller ( E vitamini), karotinoidler ( A vitamini yok eden) ve cildin kendi doğal yağına benzer yağlar içerir ve olan yağı yoğun derecede işler. Nemlendirir, kuvvetlendirir ve cilde yardımcı olan antioksidanların etkilerini arttırır.

Ürünler: emerginC complexion-perfection

Spirulina : Kuvvetlendirici ve besleyici bir “ süper besin” dir. Cildi güçlendirir ve zararlı ürünleri gedirir.

Ürünler: emerginC daily affirmation, replenogen A

Soy : (Soya sosu) Soya sosu steroller gibi yağda eriyen östrojen içerir. (kozmetik kullanımı için izole edilmiş.) Bu da menopoza giren kadınların çabuk kaybettikleri östrojeni dengeler. Östrojen ciltteki yağların oluşumunda anahtar rol oynar ve cildin koruyucu fonksiyonunda esastır. Kolajen ve elastinin sağlıklı oluşumunda yardımcı olur. Gerekli miktarda östrojen olmayıncı kırışıklıklar, yaşlanma belirtileri artar ve yağ oluşumu ve nemlenme azalır. Soya sosu esansı vahşi yam fitoterol ile birlikte, kliniklerde insanlar üzerinde denenmiş ve cildin elastikiyetini, nemini, düzgünlüğünü sağlıklı bir şekilde koruduğu ispat edilmiştir. Östrojen kaybı ile oluşan yağ kaybı kırışık oluşumunda etkilidir.

Ürünler: emerginC replenogen B

Vitamin B : Cilt sağlığını koruyan pek çok kimyasal reaksiyonda rol oynar.

Ürünler: emerginC active hydrating complex, emerginC multi vitamin serum

Vitamin C : C vitamini, sabit, düşük ph’lı, yüksek yoğunluklu, L-askorbik asit formüllü, yaşlanmaya karşı korunmada anahtar vitamindir. C vitamini kuvvetli, suda eriyen antioksidan olup, kolajen ve elastin yapımında hayati bir yardımcı faktör olup, cilt rengini yenileyen geliştiren (pigment problemlerini önleyici) bir özelliğe sahiptir. Zararlı ışıkların cildimize karşı zararını önleyicidir.
Bir asit olarak, ciltteki ölü hücreleri yok ederek cildin tonusunu ve yapısını güçlendirip, geliştirerek cildimizde oluşan çizgi ve karışık görünümlerini azaltır.

Ürünler: emerginC vitamin C Serum, C cream, eye serum, multi-vitamin serum, sun30, body cream, cleanser, toner, vitamin C mask, spot lightening gel, relief

Vitamin E : E vitamini, yağda eriyen bir antioksidan olup, hücre zarının bütünlüğünün korunmasında rol oynar. Yaşlanma sürecini geciktirir, tokoferol E vitaminin en etkili şeklidir.

Ürünler: emerginC multi vitamin serum, ve sun30, vitality mask.

Vitamin F : F vitamini hücre zarlarının kuvvetlendirilmesine yardımcı olur.

Ürünler: emerginC multi vitamin serum

Vitamin H : H vitamini kuru ve ince derileri iyileştirici, güçlendirici özelliğe sahiptir.

Ürünler: emerginC multi vitamin serum, vitality mask

Vitamin K : K vitamini cildin yüzeyindeki hücreleri ve ince kılcal damarları kuvvetlendirmeye yardımcı olur.(fakat onları yok edemez). Mükemmel bir iltihap gidericidir ve rosasea ve couperosların cilde verdiği kızarıkların giderilmesine yardımcı olur. K vitamini ayrıca göz altında oluşan siyah halkaların onarımına da yardımcı olur.

Ürünler: emerginC multi-vitamin serum, lighten-up

Wild Yam : Vahşi yam kökü esansında diosjenin vardır. Sterol gibi bitkisel ve suda eriyen bir östrojen olup, menepoza giren kadınların ciltte kaybettikleri östrojeni dengeler. Östrojen, ciltteki koruyucu görevi olan yağların yapımında anahtar rol oynar. Sağlıklı kolajen ve elastin yapımında yardımcı olur. Gerekli miktarda östrojen bulunmadığında cildin yaşlanması ve kırışıklıkların oluşumu çabuklaşır ve ciltteki hem yağ hem de nemlenme oranı önemli derecede azalır. Vahşi yam kökü esansı, soya sosu, fitosterol, esansı ile birlikte klinik ortamında insanlar üzerinde denenip, ispat edilmiştir ki östrojen kaybı nedeniyle kaybedilmiş elastikiyeti, nemi, yağı ve cildin pürüzsüzlüğünü korur ve karışıklıkları önler.

Ürünler: emerginC replenogen B,


Anasayfa  |    Yardım  |    Kullanıcı Sözleşmesi  |    Gizlilik Anlaşması  |    Garanti ve İade Bilgileri  |    İletişim
Copyright © 2007. emerginc.com.tr | Web Design ve E-ticaret yazılımı: www.attara.com
Garanti E-Ticaret, Visa Kart, Master Kart